instabilitate spihomotorie

Depresie

Postata de adelina1988 cu 12 ani in urma.

buna as dori sa ma ajutati cu informatii,cum sa-mi ajut copilu cu instabilitate spihomotorie?

Raspunsuri (4)

Psiholog Liliana Puchea

acum 12 ani

Buna seara
Cine ia pus diagnosticul? Citi ani are? Ar fi de preferat sa mergeti cu copilul la un psihoterapeut care sa il evalueze si in urma acestei evaluari sa stabileasca obiectivele psihoterapeutice Poate daca va fi cazul ar putea fi indreptat si catre psihiatrie infantila sau alt serviciu medical Insa are nevoie de evaluare psihologica
Totodata psihoterapeutul va poate ajuta cel mai bine cu informatii cum sa puteti sa relationati cu copilul si sa il ajutati intr-un mod individualizat si adecvat copilului dumneavoastra

Liliana Puchea
Psihoterapie
Consiliere psihologica
Telefon 0722207760
Adresa cabinet Bucuresti, Bdul Natiunile Unite, nr.8, bl.104, sc.5, et.4, ap, 96
http://cabinetdepsihologiepuchealiliana.blogspot.com

adelina1988

acum 12 ani

buna ziua. va multumesc k mi-ati raspuns.da am fost cu copilasu de 3 ani la cluj la psihiatria infantila pediatrica.si mi-a prescris ei diagnosticul retard in limbaj si instabilitate psihomotorie.are tratament,tonotil n ,tanakan si magne b6.de cand ai administrez tratamentul e mai bn.acum copilu e la camin PANA LA ORA 17.Incerc sa il fac sa vorbeasca mai multe,dar nu prea se uita la mine.spune doar cateva cuvinte tata ,mama,hamm ham.dar stiu k are nevoie de mai mult. cum pot sa-l ajut mai mult.caut un psihopedag la noi in sighet.oare va vorbi? va putea merge la scoala normala?

Mihaela22120678

acum 12 ani

se numeste instabilitate PSIHOMOTORIE.

adelina1988

acum 12 ani

DA STIU K ASA SE SCRIE...DOAR K eram grabita...orcum nu asta conta!