insomnie

Depresie

Postata de marcele cu 12 ani in urma.

Cum se poate trata insomnia in perioada depresiei natural?

Raspunsuri (2)

Omnia

acum 12 ani

BUna,

Pentru a trata insomnia...trebuie sa elimini mai intai cauzele care stau la baza tulburarii de somn, in cazul tu depresia.
Sunt informatii utile pe site in acest sens, carora merita sa le acorzi putin timp:

- Sanatate cu tratamente naturiste - Depresia
//sfatulmedicului.ro/Medicina-naturista/sanatate-cu-tratamente-naturiste-depresia_44
- 10 pasi pentru a scapa de depresie
//sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/10-pasi-pentru-a-scapa-de-depresie_1808

- Remediile florale Bach pot combate insomnia
//sfatulmedicului.ro/Insomnia-si-alte-tulburari-de-somn/remediile-florale-bach-pot-combate-insomnia_7045

- 14 plante care ne fac somnul mai usor
//sfatulmedicului.ro/Medicina-naturista/14-plante-care-ne-fac-somnul-mai-usor_8824
- Igiena somnului: 16 obiceiuri sanatoase pentru un somn linistit
//sfatulmedicului.ro/Insomnia-si-alte-tulburari-de-somn/igiena-somnului-16-obiceiuri-sanatoase-pentru-un-somn-linistit_5923

Multa sanatate!

colnago

acum 12 ani

...Sau un ajutor natural eficient: bautura bioactiva Tahitian Noni