inger sau demon?

Depresie

Postata de ionutz24 cu 13 ani in urma.

sunt lucruri la care poti sa renunti pur si simplu... fara nici un semn de intrebare: ai spus pur si simplu NU si asa ramane. lucrurile se schimba total in momentul in care intervine dependenta. putem vorbi despre dependenta ca fiind o nevoie nestapanita de tutun, alcool, dar si iubirea cred ca, creaza dependeta. spun toate astea pentru ca asta simt si asta cred acum. imi vine foarte greu sa accept ideea ca ea nu ma iubeste. timp de 5 ani''''o viata de om'''' (asa spuneam eu cand ea calcula de cat timp suntem inpreuna) am simtit ca intr-adevar ma iubeste. nu mi-a ridicat nici un semn de intrebare legat de faptul ca si-ar bate joc de relatie. lucru care in momentul de fata nu mai este la fel, in sensul ca si-a cam batut joc. ne-am inteles extraordinar de bine, o iubeam si ma simteam iubit. nu inteleg... de ce m-a cautat acum vreo 3 luni jumatate si de ce si-a batut joc de mine? sunt intrebari la care nu cred ca am un raspuns. in timpul relatiei am respectato si m-a respectat. ce are in cap? oare crede ca sunt un dusman? continuarea povestirii o gasiti la intrebarea: MA UMILESTE? acolo sunt putzin mai explicit. in mintea mea se da o lupta intre dorinta de a o avea si faptul ca nu este o fata buna. se schimba omul chiar in felul asta intr-un timp relativ scurt?

Raspunsuri (3)

Ana_21

acum 13 ani

Sa stii Ionut ca omul se schimba foarte repede. Toata viata cat traieste alaturi de el (ma refer cand sunt sot si sotie) nu il cunosti cine este persoana de langa tine, pentru ca in fiecare secunda este alta. Ea daca a facut pasul asta, ea nu te mai iubea.Ei ii plac banii si crede ca banii ii vor aduce fericirea. Poate ca esti un baiat modest si nu ai putut sa-i oferi averi. Nu te mai gandi la ea, pentru ca nu te merita. Ce este al tau e pus deoparte. Nici nu stii unde este fata care intr-adevar sa te iubeasca si pretuiasca. Tie iti ramane doar sa o uiti pe care ai iubito si care sunt sigura ca inca o iubesti, si sa incepi sa cauti fata care sa o meriti si sa te merite.

denisiiie

acum 13 ani

haahahahahahahahahahahah ce super

denisa grad georgiana

acum 13 ani

eu vreau sa fiu inger dar mai degraba sunt si as vrea sa fiu demon