imi vibreaza piciorul drept

Depresie

Postata de crina monica169008 cu 11 ani in urma.

buna.de cateva zile imi vibreaza piciorul drept,lucrez la incaltaminte,si mai stau si in picioare.sunt si supraponderala,am 1,48 si 65 kg.prima data am crezut ca imi vibreaza telefonul si can colo imi vibra piciorul.daca stau pe scaun inalt la lucru,ma doare spatele si coloana.din ce cauza imi vibreaza piciorul drept.sau daca stau po ora in picioare cand lucrez ba imi amorteste piciorul ,ba am niste arsuri l;a talpi.prea mult in picioare nu pot sta,cand ajung acasa nu mai sunt in stare de nimic daca stau aproape toata ziua in picioare.si stau si pe scaun ,dart incepe sa doara spatele ,tre sa stau un pic in picioare ca sa imi revin,oare si ca sunt supraponderala

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil aveti o discopatie lombara- care trebuie investigata printr-un consult reumatologic. Greutatea are, de asemenea, un rol important in mentinerea pozitiei normale a coloanei vertebrale ( greutatea mare modifica statica).

Utilizator11608556640

acum 3 ani

Bună ziua, și am aceeași problema cu vibratul. Îmi vibrează piciorul stâng aproape de zona inghinala, fix ca un telefon mobil. L-am confundat de multe ori. Chiar azi am fost la neorolog și mi-a spus ca poate fi de la coloana, nervi, ceva, dar mi-a recomandat și un eco doppler de artere. A inceput și la mine asa, simțeam o data pe săptămână, la o luna chiar, iar acum îmi face la 2, 3 secunde. Bzzz, bzzzzz, bzzzzz.... De ma enervează de numa. Cum a-ți mai rezolvat d-voastră? Mai aveți problema asta? Mulțumesc.

Rodica

acum un an

Bună ziua, a ți găsit rezolvare la problema legata de vibrația piciorului? De cateva zile am început sa simt vibrații în talpa stânga și nu știu care poate fi cauza.

Anca

acum 9 luni

Sunt interesata daca s-a gasit o solutie. Imi vibreaza de 2 zile piciorul drept si este tare enervant.