Imi imaginez situatii si vorbesc singura, este o problema?

Depresie

Postata de Utilizator11539143698 cu 5 ani in urma.

Buna ziua, am 26 de ani și încă de când eram mică îmi imaginam tot felul de situații și vorbeam singura, interpretând diferite roluri in acele situații imaginare pe care mereu le interpretam cu voce tare ca si cum as juca o scena de teatru/film( spre exemplu îmi imaginez o întâlnire cu un băiat/ cu fetele/ interviuri și alte diverse situații), le fac perfect conștient si ma relaxează. Curiozitatea mea este dacă este in regula și doar am o imaginație bogata sau este o reala problema? Menționez faptul ca sunt o persoana cât se poate de normala, am prieteni, nu am avut o copilărie traumatizantă.

Raspunsuri (1)

Utilizator11540329645

acum 5 ani

Am 15 pățesc exact la fel,cred că fiindcă nu suntem mulțumiți de viata noastră incercam sa ne cerem o lume a noastră,unde putem evada,unde ne putem descărca fiindcă ea e singura noastră șansă de a supraviețui în realitate..