iau prozac 1 pastila dimineata de 10 zile si am stari de greata si furnicaturi in brate maini. ?

Depresie Psihoza depresiva Distimia Depresie majora Depresie postnatala Tulburari psihice Tulburari afective sezoniere Disfunctie sexuala indusa de SSRI
+5
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21549358026 cu 5 ani in urma.

iau prozac 1/2 pastila dimineata de 6 zile si de 4 zile iau o pastila si o pastla xanax de 0,25 pentru stare depresiva nu am pofta de mancare si un pic de greata si furnicaturi in brate maini. cel mai tare ma deranjeaza furnicaturile. credeti ca este vorba de reactii adverse pe o perioada de timp scurt? Cand credeti ca o sa ma simt mai bine dupa el?

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua, medicul psihiatru care ca prescrie aceste medicamente v-a spus ca ar trebui sa faceti psihoterapie? Fiindca starile dumneavoastra au acuze, mai mult sau mai putin constientizate, iar medicamentele nu rezolva cauze de natura psiho-emotionala, ci le adancesc prin nerezolvare, ducand la manifestari si trairi dezadaptative de-a lungul timpului!
Va recomand sa cautati un specialist in psihoterapie cognitiv-comportamentala, care va va a juta si sa renuntati la medicatie!
Toate cele bune!