gretatea mea

Depresie

Postata de membru289989 cu 9 ani in urma.

Buna seara. Am o problema legata de greutatea mea. In ultima perioada am inceput sa slabesc in continuu chiar daca mananc la fel ca si inainte si chiar mai mult. Pe langa aceasta scadere in greutate apar si starile de oboseala, tristete etc. Credeti ca pot si probleme cauzate de glanda tiroida sau altceva? Ce ar trebui sa fac? Va multumesc

Raspunsuri (1)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 9 ani

Imi pare rau pentru aceste simptome, inteleg ca va este greu.
Cat ati pierdut in greutate? In ultima perioada v-ati confruntat cu schimbari bruste de dispozitie? Va confruntati cu stres intens in viata personala, sociala s.a.

Mergeti la medicul de familie, poate faceti si analize. Daca acesta o sa considere necesar o sa va dea trimitere la endocrinolog si/sau la psiholog.

Multa sanatate!
Psiholog Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721.349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro