EXISTA TRATAMENT NATURAL PENTRU DEPRESIE?

Depresie

Postata de Cabinet Lacrima Naturii cu 13 ani in urma.

Am auzit ca exista tratamente naturale care sa inlocuiasca antidepresivele.Stie cineva unde se poate apela pentru un cabinet de biorezonanta si tratament natural pentru anxietate si depresie?Multumesc mult pentru ajutor.

Raspunsuri (17)

Lucica

acum 13 ani

Eu nu pot sa cred ca am scapat de antidepresive dupa atatia ani.Am ajuns la recomandarea unui pacient ce se afla in situatia mea citind pe internet si am ajuns si eu la doamna doctor Stela Drontzass unde am facut o testare cu aparatul de biodezonanta si urmand tratamentul am scapat in sfarsit Va ajut oferandu-va tel.,ca este tare greu, cerand sfatul la tel.0766488202. Daca ajungeti scrieti-mi si mie va rog.

Cabinet Lacrima Naturii

acum 13 ani

Multumesc mult am sunat si m-am programat.Abia astept sa vad cu ce ma poate ajuta.Va scriu luni seara dupa ce ma intorc de la cabinet Multumesc din suflet pentru ajutor.

parerea mea

acum 13 ani

Sportul, plimbarile si pasiunile placute vor sterge definitiv urmele depresiei.

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

cea mai buna metoda este psihoterapie desigur si citetez" Sportul, plimbarile si pasiunile placute.."

Cabinet Lacrima Naturii

acum 13 ani

AM FOST LA PSIHOLOG SI NU M-A AJUTAT CU NIMIC SINCER .NU AM NIMIC ESTE MESERIA LOR DAR.....

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

depinde foarte mult de ce terapie ati facut ,relatia dvs cu terapeutului, si apoi nu va asteptati ca dupa 5 sedinte sa se vada rezultatele ..multi merg de doua trei ori merg cateva luni dar nu realizeaza ca terapia care au urmat -o nu este potrivita pentru ei ,

grege

acum 10 ani

pai cred ca nu este tocmai ieftin sa mergi luni intregi.. si dupa "cateva" luni deja cred ca totul se transforma intr-un efect placebo.. totusi nu mergi sa vb cu vecina de la 8, trb sa ai cat de cat niste rezultate... raspunsul dvs este doar unul prin care va scuzati. jalnic pt. un PSIHOLOG

Cabinet Lacrima Naturii

acum 13 ani

si atunci va rog cate sedinte trebuie sa platesc sa ma fac bine dupa aceste terapii?

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

nu va pot spune acest lucru stimata doamna nu sunt clientul meu ,nu va cunosc si de ce sa va dau un raspuns aiurea ,dar in orice terapie se vad rezultatele dupa 4sau 5 luni ,Depinde de la un client la altul
Primele sedinte sunt de cunoastere .Si sa stiti ca orice psiholog care practica consiliere sau terapie are si el o analiza facuta ,adica a mers si el la psihoterapie.Multi dintre noi,psihologii,am schimbat formatorii pana ne-am gasit pe cel potrivit noua.
Mult succes !Duminica frumoasa !

Cabinet Lacrima Naturii

acum 13 ani

Multumesc mult dar asta inseamna sa petrecem timpul la psiholog si sa dam salariul dansilor si la un moment dat sa ne spuna ca nu are ce sa ne faca .E destul de greu sa te confrunti cu astfel de situtii eu am vb. cu cineva si mi-a zis ca numai cu tratament natural a reusit sa- scape .Atat mi-a ramas si mie ca pentru psiholog nu mai am finante.si daca as sti ca ma ajuta macar ca pana acum fara nici un rezultatVa spun luni seara ce am rezolvat .Va multumesc mult

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

imi pare rau pentru experienta neplacuta care ati avut-o cu psihologul .Sper sa gasiti calea cea mai buna pentru a va gasi resursele.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Maria

acum 13 ani

As dori si eu informatiile referitoare la tratamentul pentru depresie cu flori de Bach, ce produse trebuie sa cumpar si cum le folosesc.
Va las o adresa de email la care puteti sa-mi trimiteti informatiile.
[email protected]

Va multumesc

Csiki aurel

acum 13 ani

Buna Ziua.
Mas interesa tratamentul cu florale Bach va rog frumos sa-mi trimiteti prin e-mai niste detalii despre acest tratament.
[email protected]
Va multumesc

Cabinet Lacrima Naturii

acum 13 ani

Va las un nr de tel unde puteti sa sunati si sa cereti orice detaliu legat de depresie 0762340433.Cabinet remediu natural.Aici am gasit eu intradevar rezolvare

grege

acum 10 ani

si daca primele ore sunt de cunoastere ar trb tarife diferite. doar nu va plati pacientul daca psiholog empatizeaza mai greu. sincer in romania totul este la pamant.. de nivelul junglei

Cabinet Lacrima Naturii

acum 10 ani

Tel cabinet lacrima naturii nou.0744870194