episod depresiv sever

Depresie

Postata de 13 cu 14 ani in urma.

...acesta este diagnosticul, pentru care mi s-a prescris seroxat, xanax, stilnox si zyprexa...pe ultimul nu l-am luat de teama...fac tratament de trei saptamani si ma intreb daca voi mai fi vreodata OM? motivele sunt obiective: m-am despartit in urma cu doi ani, dupa 10 ani nu tocmai lapte si miere, m-am mutat cu chirie, imi revenisem, mergeam pe munte, aveam o viata frumoasa si...am ramas fara job...mutandu-ma la parinti, la tara, dupa 20 de ani in capitala...ma intreb daca exista cale de intoarcere...sau macar sa nu mai existe aceasta suferinta cumplita...

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 14 ani

Tratamentul este bun, dar de lunga durata. Vei fi " om " din nou.......trebuie sa-ti doresti si tu acest lucru. Sa stii ca orice situatie in viata are o rezolvare,singurul lucru in care nu mai este nimic de facut, este doar "moartea ". Atata timp cat traiesti, esti sanatoasa.......ai incredere......problemele pot disparea,cu timpul. Nu sunt vorbe goale de incurajare.....Ai incredere in fortele proprii, INCAPATANEAZA-TE...CURAJ !!!!!!!

Nelly

acum 13 ani

Capul sus.si eu am suferit o depresie severa in urma divortului...........din fericire pentru mine am fost internata la un spital militar, aici am cunoscut un medic care ma pus pe picioare. Sunt din nou Om. Curaj si capul sus...mergem mai departe orice ar fi ,viata e doar una si merita traita. Succes.