Dispnee sub antidepresive

Depresie Dispnee

Postata de iulinia cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Rugamintea mea este sa-mi recomandati pentru un barbat de 78 ani,niste depresive respectiv anxiolitice care nu afecteaza( sau cel mai putin )respiratia.Mentionez ca are o "gramada"de probleme grave la acest nivel(B.P.O.Cc,sechele TBC fibronodulare bilaterale) , cardiac (B.C.I.,F.A.,insuf.card.stg.clasa II/III N4HA) cat si Alzheimer.Urmeaza trat.cu Trittico,Bromazepam si haloperidol dar se simte f.f.rau din punct de vedere al respiratiei(se sufoca).Multumesc pentru intelegere!

Raspunsuri (1)

eva40

acum 12 ani

Este normal sa se sufoce,eventual sa i se umfle picioarele...de la atatea medicamente este pur si simplu intoxicat si condamnat la moarte.Imi pare rau...langa asa un tratament criminal eu nu am cim sa va ajut.Daca as fi in locul dvs,as citi prospectele