disperare

Depresie

Postata de andreea706 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am un membru de familie cu afectiuni de anxietate si depresie grave,nu ne mai intelegem deloc.Grav este ca ma tortureaza zilnic cu acuzatii aiurea,reprosuri din trecut care nu sant adevarate,ba am constatat ulterior ca chiar el facea acele lucruri frecvent.Acum, ascunde orice face,isi stege orice urma,practic a devenit un om necunoscut,nesigur pentru mine si periculos,ma meninta...tot timpul.Am senzatia ca totul e intentionat.Ma deruteaza.Multumesc.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Trebuie dus la psihiatru.

Psih. Delia Mihaela

acum 12 ani

Iti recomand psihiatru si psihoterapie la membru din familie, iar pentru tine fiindca inteleg ca iti este f greu sa treci prin toate aceste lucruri consiliere psihologica si anuntate si autoritatile locale(politia) in legatura cu amenintarile.
O zi frumoasa.

Psih. Ulmeanu Lelia-Camelia

acum 12 ani

Buna ziua,

Va sugerez consiliere psihologica, asa cum a mentionat si colega mea, pentru a va putea gestiona
starea emotional-afectiva.
Din descrierea pe care o faceti, membrul familiei dvs are intr-adevar nevoie de sprijin specializat, dar pentru a-l determina sa consulte un specialist, aveti nevoie de tact si incredere ca veti face fata cu bine acestei probleme.

Cu bine.