despre depresie

Depresie

Postata de VIORICA1106803 cu 12 ani in urma.

am avut in vara stare de suicid care acum cateva saptamani s-au repetat cat de severa e depresia si daca e intradevar depresie la mine.Va multumesc

Raspunsuri (2)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

In momentul in care apar tendintele de suicid este vorba de depresie. Va recomand sa apelati la un medic psihiatru cat de curand puteti si sa incepeti un tratament. In prima faza tratamentul dureaza 6 luni, dar este necesar sa il combinati si cu consiliere psihologica sau psihoterapie, in functie de ce va va recomanda.

MAMA

acum 12 ani

Eu sunt mama si am trecut cu fiul meu, 22 ani prin asa ceva. A durat 6 luni. Cati ani ai? Ce probleme ai? Ceva ti-a indus starea asta. Ai probleme materiale, de dragoste, de sanatate? Da mai multe amanunte sa te ajutam.Nu face p***ai. Viata e frumoasa si e unica. Mergi la doctor, la preot, cere ajutor de la prieteni, familie. Curaj. O mama incercata rau.