Depresie?

Depresie

Postata de Elisabeta cu un an in urma.

Am un băiat de 28 de ani ,sta toată ziua inchis în camera pe întuneric,nu comunic dacă îl întreb ceva devine nervos nu știu cum pot sa îl ajut refuza sa meargă la medic.Mananca face baie foarte des va rog sa ma sfătuiți cum pot sa îl ajut sunt disperata multumesc

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Bună ziua.
Fără voia lui nu îl puteți duce la nici un specialist.
Probabil, tot ce puteți face este să chemați salvarea, care nu știu cum va răspunde unei astfel de solicitări – toate în cazul în care aveți un medic cunoscut la psihiatrie să vă ajute...
Poate ar fi bine să contactați direct spitalul de psihiatrie și să discutați cu un medic specialist de acolo.
Gânduri bune!