Depresie?

Depresie

Postata de Danam cu un an in urma.

Sunt pe tratam cu velafaxina de 150 mg , mirzaten de 30mg si anxiar 3/ zi de 4 luni .inca nu ma simt bine deloc , chiar f rau . Un sfat va rog.

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Bună seara. Odată cu tratamentul medicamentos, medicul psihiatru ar fi trebuit să vă trimită către psihoterapeut și să faceți psihoterapie (psihoterapia cognitiv comportamentala se potrivește cel mai bine în astfel de situații).
Psihoterapia este indicată și în cazul depresiilor endogene, și în cazul depresiilor exogene.
Toate cele bune!

Danam

acum un an

Am facut multa psihoterapie inainte . Rezultate putine . A reaparut depresia cu simptome f grave . Nici acum nu sunt echilibrata . Si la psihoterapie mi e greu sa merg pt ca plang mult si ma tulbur cand spun din nou povestea mea. As dori un psihoterapeut bun , empatic care sa ma invete niste tehnici
Daca stiti pe cineva , va rog sa mi recomandati , fara costuri exagerate fiind mamica singura cu 4 copii.