depresie

Depresie

Postata de Bolnavioaraanamaria cu 10 ani in urma.

oare miar face rau daca as lua pastile pe baza de plante naturale pentru depresie ( Relaxplant natural cu potential antistres si antidepresiv) ?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Puteti incerca , insa e bine sa consultati si un psihiatru pentru aceasta problema.

alexandra

acum 10 ani

Buna seara! Iti pot recomanda cateva produse care chiar au functionat,testandu le pe mine.Contacteaza ma:[email protected] sau https://www.facebook.com/alexandra.elena.52

vanesapreda

acum 10 ani

Buna Ana, si eu am avut episoade depresive si doar cu sfatul specialistului si cu ajutorul tratamentelor naturiste am reusit sa ma linistesc. In urma sedintelor la psihoterapeut (Atentie! Psihoterapeut, nu psiholog), am inteles mult mai bine ce este cu depresia. Va sfatuiesc pe oricare dintre voi sa gasiti un psihoterapeut bun pe care sa-l vizitati macar de 3 ori. Eu am inteles ca sunt predispusa catre asa ceva si ca cel mai important lucru este ca in perioadele din viata cand depresia va mai reveni, sa pot sa trec cat mai usor peste acea perioada. Nu mi-a prescris niciun medicament insa m-a incurajat sa incerc cu ceaiuri linistitoare, etc. Pentru ca eram foarte speriata de atacurile de panica am cautat solutii naturale care sa ma ajute sa stapanesc mai bine situatia. Asa ca, iti recomand cu incredere terapiile naturale si suportul unui specialist care sa va explice clar ce se intampla. Terapia naturista pe care eu am incercat-o a fost cu un produs natural, Depress Forte ii zice. Mi l-a recomandat o prietena care a suferit de depresie si acum se simte mult mai bine. L-am gasit la plafar, iar farmacista mi-a atras atentia ca trebuie sa urmez tratamentul minim 2 luni. Multa sanatate!