Depresie sau ...?

Depresie

Postata de bumbudoina cu 8 ani in urma.

Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati, tatal meu in virsta de 45 de ani deja de vrio 2-3 ani, ]n perioada toamna -primavara are niste crize . mereu dorest sa doarma, nu vrea a isi vada familia, vorbeste urit cu membrii familiei, mereu nervos si mereu vrea sa stea singur
I-am zis ca ar fi bine sa consulte un doctor de care nici in ruptul capului nu vrea sa auda.. si ce specialist ar fi bine de consultat
Ajutati-ma va rog.

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Buna ziua! Va recomand sa consulte un psihoeterapeut specializat in psihoterapie cognitiv-comportamentala. Dar, atentie: daca Pacientul nu doreste, nu se poate realiza absolut nimic! Dorinta de cautare si de schimbare trebuie sa vina de la el!
Toate cele bune!

bumbudoina

acum 8 ani

Va multumesc frumos. O sa incerc sa-l conving totusi sa consutaa un speciaist.