DEPRESIE SAU NU?

Depresie

Postata de NICUSOR137465 cu 14 ani in urma.

totul a inceput acum 2 ani,cand am vrut sa dau de carnet si am constatat ca mi-e frica(imi tremurau picioarele).am avut o cadere psihica:de atunci a inceput calvarul.Erau momente cand nici nu mai aveam forta sa vb,eram retras,nu socializam,aveam ganduri negre si credeam ca am farmece facute.Acum ma simt lipsit de curaj,simt ca lumea mea se destrama si nu pot iesi din starea asta.

Raspunsuri (1)

Maria

acum 14 ani

Esti tinar si nu ai ,vorba Oanei Cuzino ,pofta de viata?? Nu pot sa cred? Cind o sa fii de virsta mea ce-o sa faci?
Capul sus si nu te mai gindi la toate bazaconiile...farmece...ginduri negre?? Nu se poate asa, mergi la prieteni in vizita, la rude, stai mai mult cu familia si bucura-te pt orice clipa.Numai bine.