Depresie din iubire

Depresie

Postata de MembruMobileAppSabie.mihai90 cu 7 ani in urma.

Se pare ca nu pot trece peste despărțirea de o fata am incercat până acum să mă sinucid de 2 ori odată cu sombifere si odata mi-am tăiat venele ....ne-am despărțit de 6 luni si se pare ca nu pot sa trec peste orice ar fi...am incercat sa imi fac pe altcineva dar nu ma pot apropia de nici o fata caut ceva din ea in toate ....o sun o stresez imi vb in ultimul hal...ea a zis ca singura cale de a scapa amândoi ar fi sa imi iau Eu viata ca ei nu ii mai pasa deloc de mine . ..sufar plâng zi de zi de 6 luni ...nu stiu cum sa trec peste :( singurul gând e sa imi iau viata si sa scap ....

Raspunsuri (2)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 7 ani

Buna ziua,

Vorbeste cu cineva apropiat din familie pentru a te insoti la un medic psihiatru. Poti merge chiar la primiri urgente la un spital de psihiatrie. Dupa ce vei primi o schema de tratament eficienta si simptomele anxios-depresive se vor mai diminua, incepe si un program psihoterapeutic la un psiholog/psihoterapeut pentru a-ti trata fixatia facuta pe fata respectiva.
Multa speranta si incredere pentru ca exista tratamente (psihiatric + psihiologic) in depasirea episodului greu in care te afli!

acum 7 ani

Buna ziua,

Ati facut primul pas, ati avut curaj sa ne scrieti si sa cereti ajutor.Cum ati incercat sa aveti pe altcineva? Aveti nevoie de sustinerea unui psihoterapeut pentru a recastiga increderea de sine. Este posibil si prin psihoterapie online.

Curaj.

Ágota Tóth
Life coach(ICI)
Psiholog

+0740 143 480
adresa_web_filtrata /