Depresie, depresie...

Depresie

Postata de ilaria89 cu 12 ani in urma.

Buna. Am nevoie de ajutorul vostru. Sunt casatorita de 2 ani. In tot acest timp am trait o viata nelinistita , plina de neplaceri. Sunt disperata, ma irita tot ce ma inconjoara, sunt incapabila sa mai intretin o discutie normala cu sotul meu, nu pot sa-l suport atunci cind imi vorbeste, nu-mi place nimic, pling repede si ma simt vinovata de tot ce se intimpla, nu mai am nici o speranta in viitorul nostru, pentru mine totul e distrus, prefer singuratatea si mereu in starea aceasta imi vine gindul unui suicid. Doar ca cauza acestei situatii e o exa iubita (daca se poate spune asa), timp de acesti ani nu ne mai lasa in pace. Il suna, ai scrie, il cauta.ma simt terorizata, nustiu cum sa ma mai comport, cum as putea? Nu vreau sami pierd familia...

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi util sa apelati la o consiliere psihologica, eventual in cuplu pentru cauta solutii la temerile dvs. daca se impune un tratament anxiolitic, apelati si la un medic psihiatru.