depresie - batranete

Depresie

Postata de florina76137146 cu 12 ani in urma.

buna ziua 1 PT. SOCRUL MEU IN VARSTA de 79 ani .
in urma cu 4 ani si-a perdut sotia , de atunci noi am incercat sa fim langa el , nu a fost singur , traim in aceiasi casa , nu l-am suparat cu nimic ,dar se pare ca a facut o depresie , se manifesta astfel :
- de 1 ani face atacuri de panica , atunci cand suntem noi plecati la servici ,
tristete , acum face pasii foarte mici , desi el era foarte activ , se oboseste repede , se sufoca , dar tot nu lasa activitatile lui , la gaini , la poci , nu stie nimeni ca el .Noi nu vrem sa-l suparam dar il vedem ca nu mai poate .
in prezent ia calmepan sau risperidon

Raspunsuri (2)

florina76137146

acum 12 ani

nu stiu

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului