Depresie ,atac de panica ?

Depresie

Postata de Andreea cu un an in urma.

Bună !
Acum un an de zile ,am trecut printr-o întâmplare foarte “traumatizantă” pentru mine ,m-am grăbit sa mănânc la munca și m-am înecat cu mâncare ,a fost un momente foarte dificil ,nu puteam sa respir ,am ajuns la spital ..unde mi-au făcut procedurile necesare , dar de atunci am rămas cu o trauma foarte mare ,nu pot sa scap de ea ,tot ce mănânc simt ca îmi rămâne in gât ,fac atacuri de panica ,plâng ,nu pot sa mănânc cum trebuie ,am renunțat de tot la unele alimente ,mai ales la carne ,legume etc…
Nu știu cum o sa trec peste ,viața mea a devenit un calvar ,un chin peste care nu pot trece !
Și de o luna de zile am foarte mari probleme cu somnul ,nu pot dormi normal ,adorm foarte greu ,ma trezesc foarte de dimineața ,nu pot dormi la loc ! Iau niște somnifere ca sa ma ajute .
Îmi este frica ca nu pot adormi ,intru in panica ,nu pot respira ,inima îmi bate tare !

Va rog din suflet am nevoie de ajutor !
Am 24 ani si viața mea a devenit un haos !

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Buna ziua, este trauma si atac de panica, evident. Va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala!
Toate cele bune!

lucian mark

acum 10 luni

Buna iti recomand acest centru :
Centrul Social de Psihoterapie TFH
e deschis de curand e total gratuit . PS sper sa treci cu bine peste acest cosmar :)