Depresia adolescentina

Depresie

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

de cateva luni am foarte multe momente in care ma simt singura,imi vine sa plang,desi parintii sunt alaturi de mine...nu stiu...e un sentiment ciudat

Raspunsuri (8)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

de cateva luni am foarte multe momente in care ma simt singura,imi vine sa plang,desi parintii sunt alaturi de mine...nu stiu...e un sentiment ciudat

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am citit pe site-ul asta ca in cazul depresiei pot aparea probleme de respiratie.am aceste probleme de mult timp care parca au facut o pauza,dar de jum de an au reaparut.
o alta simptoma este k am mintea plina de gandire negativa,de ganduri ireale,teama de dinainte de a face ceva care pana la urma este in mintea mea,in 95% din situatii nu s a intamplat asa.
De o saptamana mi a aparut tot mai des in minte faptul k nu o iubesc indeajuns pe prietena mea,i am spus acest lucru,si a urmat o separare pt un timp.din acel moment,am doar stari de tristete,plang foarte mult,simt k am nevoie de ea,dar cu toate astea in mintea mea apare faptul ca nu o iubesc.
imi apare in minte tot felul de idei asupra toturor persoanelor,ideile acelea fiind false,dar parca ma asalteaza mereu si mereu,si imi da o stare de tristete..
am si stari de suicid uneori cand plang,dar nu o fac de frica si de faptul k lumea poate ar da vina pe prietena mea
as vrea sa aflu parerea dumneavoastra,eu tot mai mult cred k sufar de depresie

diana185105182

acum 15 ani

Buna tuturor, nu de mult am trecut si eu prin asta, si totusi nu cred ca am scapat, cateodata am acel sentiment fara nici un motiv, prietenii mei la care tin foarte mult au incercat sa ma inteleaga dar de la un timp s-au cam saturat si ei pentru ca ma port foarte urat cu toata lumea atunci cand sunt in acea stare. Simt nevoia sa vorbesc cu cineva care trece prin o stare asemanatoare, sa ajut, sa fiu ajutat, sunt convins ca asta o sa imi faca mult bine, am doar 18 ani, e pacat sa pierd perioada asta asa frumoasa suferind fara nici un motiv. Va multumesc!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

m-am despartit de cateva luni de prietenu meu,,,de atunci am inceput sa am simptomele unei depresii.ma simt singura,plang mult,nu mai stiu sa zambesc,nu ma mai bucur de nimic...am crezut ca o sa-mi treaca dar deja nu mai pot,,m-am gandit chiar si la sinucidere,,,nu am cu cine sa vb despre asta.m-am inchis in mine..ma subestimez...d;aia va rog sa ma ajutati

grazziela1105011

acum 15 ani

roxana lasa mi si mie id tau de mess sa putem vorbi..si eu am unele probleme si mi ar place sa vb cu cnva

sleepwell

acum 14 ani

daca esti constienta ca nu ai niciun motiv sa suferi,de ce o faci,de ce nu incerci sa fii tu?

Deeee

acum 14 ani

Am o prietena care sufera de depresie .. nu stiu cum s`o ajut .. In ultimul timp vorbeste urat cu toti , are "fite" .. ea nu stie ce i se inampla .. gandeste foarte negativ ... s`a gandit serios si sa se sinucida .. chiar nu stiu ce sa mai fac cum s`o mai ajut ..

Sorina 06060

acum 12 ani

Din pacate si la mine este a doua oara cand sufar de depresie . Prima oara a fost la 14 ani , iar acum la 17 ani . Cel putin la majoratul verisoarei mele , cand am vazut cat de bine se inteleg toti intre ei inafara de mine , i-am mintit si le-am spus ca imi este rau sau ca ma doare capul , doar ca sa merg in casa sa plang , sa ma descarc .De ieri tot in acea stare sunt : de depresie . Tot am tendinta sa dau vina pe cineva pt asta , ca nu am parte de atentia cuvenita de odata , insa sunt constienta ca totusi este vina mea pentru ca sunt .... altfel .N