De ce toata lumea crede ca sunt altcineva?

Depresie

Postata de MembruMobileApp1504551777 cu 6 ani in urma.

Ma numesc Jon.Singura mea problema este coportamentul persoanelor din Romania.Indur in fiecare zi insulte,reprosuri, toata lumea intentioneaza sa ma puna la colt,toti ma judeca pentru nimic.Nu fac altceva decat sa observ.Nu e din cauza aspectului fizic,nici trasaturilor morale,tot ce fac e sa nu inervin in treburile altora, sa nu ma implic in probleme si discutii care pentru mine sunt banale.Si totusi ei sunt plini de ura.Nu trece o zi fara ca sa ma priveasca cu dispret,fara sa ma creada un ciudat care sta toata ziua in banca si nu face nimic.Nu e vina mea ca sunt timid sau ca nu ma exprim asa cum ar trebui dar totusi am crescut singur,doar cu bunicii ,am invatat sa fiu asa cum vreau fara ca nimeni sa se implice.Poate gresesc,poate sunt paranoic dar ce ar trebuie sa fac pentru a scapa de acesta piedica?

Raspunsuri (1)

Nicolae Cosmin

acum 6 ani

Inteleg cum te simti ,nu ai ce sa le faci asa sunt multi oameni din Romania ,cam asa sunt si eu ca si tine ,nu sunt timida doar ca asa e personalitatea mea ,asa ma simt eu cel mai bine,nu imi pasa te ce zic ceilalti am cativa prieteni cu care ma inteleg foarte bine si ma plac asa cum sunt iar cei care nu ma plac inseamna ca nu ma merita.Exista si oameni te treaba dar mai rar dupa cum vad eu.