De ce nu ma intelege nimeni?

Depresie

Postata de MembruMobileAppAndreeadura364 cu 6 ani in urma.

Buna ziua ma numesc andreea am 24 de ani am momente in care intru in depresie plang si mi se face rau am mers la doctor iau niste pastile dar nu vreau sa ajung dependenta de ele si pe zi ce trece sunt mai rau noapte nu pot sa dorm simt ca nu pot vb deschis cu nimeni

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna seara. Medicamentele nu vor rezolva probleme de natura emotionala. Iti recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala. Daca doresti sa discutam, ma poti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!

misu_pop

acum 3 ani

Bună ziua. Sunt Mihai,şi am aceleaşi simtome. Avem nevoie să ne re-descoperim pe noi înşine cu adevărat. Pentru asta e necesar să găsim o ocupaţie folositoare care ne şi place,şi să ne ocupăm timpul cu ceva folositor.