de ce ma urasc?

Depresie

Postata de souchy cu 10 ani in urma.

nu doresc sa mai traiesc...am avut si am o viata grea...totul e impotriva mea...am picat...nu ma pot ridica...ma uras...nu sunt apreciata

Raspunsuri (9)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati un psiholog.

Razvan

acum 10 ani

Cel mai bun sfat pe care v-il pot da este sa mergeti la biserica sa va rugati dar si sa rugati un preot sa va citeasca,eventual mergeti sa va spovediti!
Psihologul ultima solutie,ultima frontiera!

souchy

acum 10 ani

Multumesc...am sa lupt...nu am sa renunt...e mai dificil deoarece sotul nu imi da incredere...nu ma sustine in tot ceea ce fac...am intrat in depresie deoarece din luna februarie nu reusesc sa imi mai gasesc un loc de munca...si sunt la mana lui...si...sper ca Dumnezeu sa imi lumineze mintea...

souchy

acum 10 ani

Multumesc...am sa lupt...nu am sa renunt...e mai dificil deoarece sotul nu imi da incredere...nu ma sustine in tot ceea ce fac...am intrat in depresie deoarece din luna februarie nu reusesc sa imi mai gasesc un loc de munca...si sunt la mana lui...si...sper ca Dumnezeu sa imi lumineze mintea...

souchy

acum 10 ani

Multumesc...am sa lupt...nu am sa renunt...e mai dificil deoarece sotul nu imi da incredere...nu ma sustine in tot ceea ce fac...am intrat in depresie deoarece din luna februarie nu reusesc sa imi mai gasesc un loc de munca...si sunt la mana lui...si...sper ca Dumnezeu sa imi lumineze mintea...

Diaana

acum 10 ani

Incearca sa te linistesti, in primul rand si sa nu iti pierzi speranta. Poti lua ceva suplimente naturiste, gen 5-HTP sau Rhodiola Rosea, fac minuni in cazuri de anxientate/ depresie usoara. Stiu cum e sa te simti inutil, insa incearca sa te gandesti ca e doar o perioada, lucrurile se vor schimba. Succes!

souchy

acum 10 ani

incerc si sper sa reusesc...multumesc din suflet

Psih. Diana Dinca

acum 10 ani

Buna,

Inteleg ca ceea ce traiesti nu este confortabil pentru tine si ca nu poti gasi momentan sustinerea necesara din exterior. E important sa constientizezi ca resursele tale interioare pot fi un bun trigger catre schimbarea de care ai nevoie. In acelasi timp, cred ca poti gasi in jurul tau alte persoane carora sa le ceri ajutorul si care sa te sustina. Iti sugerez sa te gandesti la nevoile, dorintele, sentimentele si asteptarile tale din momentul de fata si la modul in care le-ai putea satisface.
Imi pare ca dorinta ta intrinseca de a rezolva lucrurile poate aduce solutii care pot fi identificate cu usurinta impreuna cu un psihoterapeut.

Mult succes!

raspuns

acum 10 ani

Increderea o sa iti vina in momentul in care o sa reusesti sa constientizezi ca tu poti sa schimbi ceea ce se intampla in jurul tau. Nu ai voie sa abandonezi. Trebuie sa iti stabilestesti care este definitia fericirii pentru tine si sa lucrezi la implinirea ei. Gandeste-te ce visuri aveai in copilarie ce te bucura si incearca sa iti implinesti macar unul astfel o sa ai incredere. Deoarece cred ca esti o fire credincioasa incearca sa iti extragi pasaje din Biblie si sa le citesti in fiecare zi o sa iti dea forta. Bafta