De ce am crize de râs când întâmpin mai multe probleme?

Depresie

Postata de dianaddp cu 13 ani in urma.

De fiecare dată când se întâmplă câte o problemă, plâng initial, pe urmă incep să râd fara oprire. Nu pot spune că mă liniştesc după, dar se întâmplă foarte des acest lucru.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Consultati un psihoterapeut.

Psih. Claudia Popa

acum 12 ani

Fiecare dintre noi are mecanisme de aparare impotriva situatiilor care ni se par a reprezenta un pericol, mai avem si mecanisme de adaptare la situatiile ce apar in viata noastra. Ele se manifesta la nivel inconstient de obicei si sunt depistate prin intermediul psihoterapiei. Apeland la psihoterapie va puteti schimba acest comportament in fata situatiilor problematice.
Mult succes.