Cum si candintrerupem tratamentul cu REMERON?

Depresie

Postata de Gabi Ionescu cu 10 ani in urma.

De un an iau tratament pentru "Tulburare anxios depresiva"-un sfert de pastila de Remeron pe zi.Am facut o perioada si psihoterapie si cred eu ca asta m-a ajutat. Acum ma simt foare bine insa imi este teama sa intrerup tratamentul desi asi vrea sa fac lucrul acesta. De unde stim ca am luat suficient tratament si de unde stim ca este timpul sa-l intrerupem?
In aceasta vara asi vrea sa merg in concediu la Baile Felix? O persoana care a avut o problema ca a mea poate merge la Bale Felix? Un sejur aici ar putea avea consecinte negative asupra starii de sanatate????
Multumesc anticipat!!!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul psihiatru pentru reevaluare; acesta poate aprecia daca este momentul intreurperii medicatiei.
In ceea ce priveste concediul, nu aveti motive de a renunta la acel sejur.

Gabi Ionescu

acum 10 ani

Multumesc pentru raspuns!