cum scap de acesta stare nu stiu sa dau nume

Depresie

Postata de daniel d cu 9 ani in urma.

am 14 ani si cu cateva saptamani in urma am avut un atac de panica .... am citit pe net cum sa scap de el si am cam reusit ... dar sa instalat anxietatea ...... am scapat cat de cat si de ea .... dar am ramas foarte dat peste cap in sensul de..... nu am nimic toata ziua dar ma sperii foarte usor cand sunt singur aproape de orice .... seara inainte sa adorm incepe sa imi bata tare inima din senin dchiar daca nu ma sperii si am mintea concentrat la cu totul alt ceva ... incep sa tremur uneori .... e adevarat si ca la mine in casa e ca frig dar am 3 haine pe mine si tot tremur .... unoeri am o senzatie de sufocare ... e vorba tot de atacul de panica sau altceva si ce e de facut va rog orice raspuns ..... nu mai suport sa traiesc asa toti prietenii mei imi spun ca m-am schimbat ca nu mai sunt la fel ... specific e foarte dubios ca am aceasta senzatia doar inainte de culcare de la vreo 1 noapte pana adorm ( sunt persoana nocturna )

Raspunsuri (3)

Evanghelic

acum 9 ani

Te sfatuiesc sa apelezi la ajutorul lui Dumnezeu. Doar la El e adevarata speranta a oamenilor...

http://c***a

giorgiana211

acum 9 ani

nu ai incercat sa apelezi la un psiholog sau sa vb cu parintii tai sa vezi ce zic? iti vin ganduri rele in minte? sau de ce te sperii inainte de culcare? ti s-a intamplat cv? incearca sa vezi de unde vine problema.......sa nu te fi speriat de cv anume......

yuri boyka

acum 9 ani

pt daniel.stiu pe cineva care te poate ajuta.asta e mailu meu [email protected] imi scrii ca sa vorbim