Cum sa scap de toata durerea?

Depresie

Postata de Utilizator11635939414 cu 2 ani in urma.

Nu mai suport durerea care ma macina din adancul sufletului,am pierdut cea mai scumpa persoana din lume si nu mai vreau sa traiesc fara ea.Am 28 de ani si in urma cu ceva timp prietena mea a decis sa incheiem relatia,de atunci mananc o data la 2 zile dorm 2 ore pe noapte si ma gandesc sa imi pun capat zilelor pentru ca nu vad nici un viitor fara ea,caut si ma gandesc sa ma omor pentru ca nu mai suport singuratatea nu mai suport absolut nimic,familia nu a putut sa ma ajute,am incercat cu psiholog,preot si nimic nu ma face sa imi schimb perceptia despre viitorul meu,nu imi doresc pe nimeni altcineva si nu ma pot ridica,unii spun ca sunt barbat in toata firea ca trebuie sa imi revin sa mai acord putin timp sa incerc sa caut pe altcineva macar sa vorbesc dar nu mai suport,fiecare noapte e un cosmar pentru mine si nu mai pot sa traiesc in felul asta

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/depresia-tristetea-patologica_18

Animalus

acum un an

Și eu sunt la fel! Ai reușit sa ți revii??