Cum Sa-L Uit?

Depresie

Postata de Utilizator11589139264 cu 3 ani in urma.

Buna seară! De 3 ani de cand m-am despărţit de fostul meu iubit n-am reuşit sa am o alta relaţie si sa trec peste, inca am sentimente pentru el. Orice fac, nu mi-e bine, ma întorc la el iar el ma respinge. Ce as putea face? Am vreo problemă? :(

Raspunsuri (1)

Utilizator11623017299

acum 2 ani

Bună, simpomele pe care le experimentezi sunt o forma preistorica a sindromului stockholm de aici sentimentul puternic de atașament fata de fostul partener și încercarea de întoarcere la acesta, recomand o mai profunda introspecție și detașarea fata de trecut, ai nevoie sa fii prezenta esti o persoana minunata și nu meriți lucruri mediocre, capul sus.
Recomandare mea este sa te focusezi mai mult pe dezvoltarea personala și sa nu mai fugi de tine căutând ca refugiu relații apuse sau chiar altele noi
încearcă sa te menții mereu motivata, fa sport, manaca sănătos, călătorește, ieși din zona de confort, viata e o călătorie plina de oportunități.
Ai grija de tine 🎉☺️