Cum sa fiu iertat pentru divulgarea unui secret

Depresie

Postata de Mamba cu 11 ani in urma.

Buna...
Am asa caz ca am divulgat un secre pe care nu trebuai sa il stie nimeni Secretul apartinea cuplului nostru iar eu lam divulgat Acum ea plinge si se sfisie in bucati Ma simt vinopat pentru ca lam divulgat deja de un an in urma si totusi emotiile sunt puternice se simte tradata caci avea incredere in mine Sfatuitima va ro ce pot face sa sa fiu iertat ?

Raspunsuri (1)

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Buna. Parerea mea este ca depinde foarte mult de gravitatea secretului pe care l''ati divulgat. Increderea pierduta intr''o persoana e foarte greu sa se mai recapete... dv. cunoscand''o bine stiti ce ati putea face sa o imbunati. Un alt aspect al problemei este si cui ati dezvaluit problema si cata importanta are persoana respectiva in viata voastra. Eu consider ca ar putea fi ajutata jumatatea dv fiind vorba de o cauza foarte profunda (mai exact de un blocaj). Ma puteti contacta personal pentru ca mi se pare o problema persionala.