Cum putem reduce riscul depresiei

Depresie

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Cum sa fac sa reduc stresul?Dun cauza lui am probleme cu pierderea parului.Am avut un par foarte bogat, iar de vreo 3 luni a inceput sa imi cada.Sunt o fire foarte emotiva.Am terminat Facultatea, in iunie, si m-am stresat foarte mult in ultima sesiune , si eu cred ca din aceasta cauza imi cade parul.Am facut tratament cu sampon Revalid , am luat si magneB6 , si pastile Viaderm. Dar nu vad nici o schimbare.Ce ma sfatuiti sa fac ? In privinta stresului si a caderii parului?Va multumesc!

Raspunsuri (2)

morwena

acum 15 ani

Poate sa fie vorba si despre o lipsa de zinc. Iti recomand sa iei capsule de magneziu, b6 si zinc, sa mananci mult peste si sa te relaxezi cat poti de mult. Mergi intr-o vacanta, fa-ti timp pentru tine, rasfata-te, citeste reviste sau carti pe care le-ai neglijat in ultima perioada si care ti-ar face placere, asculta multa muzica, petrece cat mai mult timp cu iubitul tau, bucura-te ca ai terminat facultatea si mai ales nu te mai stresa atat. Ar trebui sa faci orice iti ofera liniste sufleteasca si te face sa te simiti confortabil.

B.3

acum 15 ani

la mine a avut un efect nemaipomenit vitamaxul.am luat timp de 3 luni la rand.caderea parului are la baza de cele mai multe ori si o lipsa importanta de vitamine.incearca pt ca rau nu are cum sa iti faca.iar cea mai buna metoda de reducere a stresului e sportul.cateva ture de parc sau cateva exercitii zilnice fac minuni.spun asta din proprie experienta.inceputul e greu dar cand ai sa observi rezultatele cu siguranta ai sa continui.multa bafta carmen!