Cum pot trece peste infidelitatea partenerei ?

Depresie

Postata de Utilizator11582624552 cu 4 ani in urma.

Am o relatie de 8 ani cu o fata care credeam ca ma iubeste din pacate pt mine am descoperit ca se vede cu altcineva si ca ma minte nu o mai recunosc sa schimbat atât de mult mâncat parca nu mai este fata pe care am cunoscut o eu cândva are 2 fete pe cea mica am crescuți eu de la 2 anișori practic pt ea eu sunt tatăl ei dar pt ea nu conteaza încearcă să o depărteze de mine Nu accepta nici un dialog cu mine cand ancarc sa vb cu ea sa mi spună ce are de gând an legatura cu mine ancep sa plângă ami spune ca ea ma iubeste si ca nu ma înșelat niciodată dar eu stiu si simt ca ma an seama an continuare ce sa fac ?Nu mai stiu ce sa fap***aubesc ca pe ochi mei din cap dar nu pot accepta sa fie si cu mine si cu acel om

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna ziua, va recomand sa cautati un psiholog specializat in psihoetrapie cognitiv-comportamentala, sau sa cautati grupuri de dezvoltare personala in care sa va inscrieti. Este usor sa distrugem, mai greu sa reparam... doar ca, din cate spuneti, aici nu dvs sunteti cel care distruge. Ce mai puteti face, este sa cautati un psiholog la care sa mergeti impreuna, daca si ea doreste acest lucru, care sa va ajute in a intelege ce doreste celalalt..
Toate cele bune!