Cum pot convinge o persoana depresiva sa mearga la psihiatru?

Depresie

Postata de ioana777 cu 11 ani in urma.

Buna ziua! Am o mare problema cu sotul meu. de cateva luni nu mai este el. Foarte trist, nu vrea sa faca nimic si s-a cufundat in jocurile de noroc. nu mai mananca si e foarte irascibil si cahir agresiv uneori. Am citit pe depresiv.ro simptomele depresiei si pare ca le are aproape pe toate. i-am propus sa mergem la medic, dar refuza. Cum sa il conving?

Raspunsuri (1)

yuri boyka

acum 9 ani

salut.pot sa te ajut cu problemele pe care le are sotul tau.sa imi scrii pe mess.id meu leuionutalex