cred ca sunt depresiva

Depresie

Postata de andreeapopic cu 11 ani in urma.

Buna ziua.rog medicul sau cine stie sa-mi raspunda la intrebare ,si anume ce inseamna daca de ceva timp incoace ii-mi apare o stare din senin in care nu mai a-mi place absolut nimic,nu mai vreau sa fac nimic,si parca simt in mine un fel de agitatie si sentimentul de a renunta la tot,ca si cum ai muri,?e foarte rau.Iar acum mai ma confrunt din cauza gandurilor de zi cu zi la unele probleme,si cu o stare de izolare fata de familie,nu vreau sa vorbesc cu ei,nu mananc cum ar trebui,sunt agitata si imi vine sa plang pentru ca stau si mult in casa neac***a ce sa fac,iar starea asta ma omoara,As vrea sa nu mai fiu nervoasa si sa fiu calma,ce sa iau sa ma ajute?Mentionez nu tot timpul am starea asta ci doar uneori apare si nu-mi place deloc,poate atunci cand sunt mai suparata,nustiu.

Raspunsuri (5)

andreeapopic

acum 11 ani

Stiu Doamna doctor,aveti dreptate,sper sa fiu bine,ca sa ma calmez beau ceai din sunatoare si lac***aa,iar dupa ma simt mai bine,trebuie sa fac asta in fiecare zi sa fiu intr-o dispozitie buna,daca nu apar iar simptomele acelea de neliniste,cunosc si cauza foarte bine,dar nu am o solutie de rezolvare INCA,insa cand voi avea acea rezolvare sigur voi trece de depresiile astea urate.Multumesc frumos de raspuns.

Liviu

acum 11 ani

_________________________________________

andreeapopic a scris:"../ ce sa iau sa ma ajute? /..."

___________________________________

--> AMINTE, evident. Cum altfel crezi ca ai putea
sa stii vreodata ce inseamna pentru tine ceea ce
ai relatat aici?
-> Reflecteaza in loc sa intrebi. Asculta-ti tacerea
si
iti vei auzi NEVOILE. Si chiar NEVOIA te invata.
:)
( A INVATA - inseamna a descoperi ca ceva
este
posibil... Succes!
;)

P.S.:

acum 11 ani

Vezi si: //sfatulmedicului.ro/comunitate/sex-si-erotism/orgasm-multiplu-la-barbati_42864

Codryn

acum 11 ani

Acum 4 ani am suferit o depresie, cel putin asa credeam eu. Am divortat si am avut senzatia ca toata lumea mi s-a clatinat si urmeaza sa se destrame. Parca mergeam din rau in mai rau in fiecare zi. Am tinut-o asa pana acum un an cand la recomandarea unei prietene am fost la o serie de sedinte de coaching cu Anne de la Centrul Armonia (prietena mea saraca imi tot spunea de luni de zileā€¦) In timpul sedintelor, ce pot sa spun M_AM DESCOPERIT. Am reinvatat cine sunt, ce sunt si cat de frumoasa sunt, am invatat cum sa fac fata diverselor situatii si cum sa ma privesc. Evident ca nu era depresie in adevaratul sens al cuvantului, ci doar uitasem cine sunt. Sunt mandra de mine pentru pasul facut. De multe ori depresia o confundam cu gandirea negativa, o imagine despre noi dezastruoasa, etc...

andreeapopic

acum 11 ani

Ai dreptate,momentan ma simt mult mai bine,am depasit situatia aia groaznic de p***a,sper sa nu mai dau de ea pe viitor.