COSURI SI PUNCTE NEGRE

Depresie

Postata de ANA_BRAILA cu 12 ani in urma.

CUM POT SCAPA DE ACNEIA AM 24 DE ANI SI AM PROBLEME DE MICA

Raspunsuri (7)

Psih. Delia Mihaela

acum 12 ani

Draga Ana consulta un medic dermatolog si o sa iti dea cele mai buna indicatii...
Multa bafta.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ac***a aceasta problema de foarte mult timp, nu cred ca veti reusi sa scapati de ea doar cu produse dermato-cosmetice. solutia cea mai buna este sa va prezentati la medicul dermatolog, unde in functie de consult, veti primi un tratament adecvat. unele medicamente pentru aceasta boala sunt destul de agresive putand da reactii adverse serioase (spre exemplu isotretinoinul) si utilizarea acestora trebuie monitorizata.
pentru mai multe detalii despre tratament va recomand un articol de pe acest site, urmand acest link: //sfatulmedicului.ro/Acneea/tratamente-eficiente-pentru-acnee_7495

va urez o zi buna

Andreeaaa

acum 11 ani

salut,,,,ca si orice om...am si eu o problema,,,,cand eram mica,,aveam un ten curat si fin,,,acum...cand am ajuns la varsta de 17 ani...au inceput sa mi apara pe fata diferite puncte negre urate,,in special cosuri,,ac***a in vedere ca sunt fata si pana la urma nimanui nu i sta bine cu asa ceva...am incercat diferite creme,,,medici dermatologi,,,punctele si cosurile au disparut o perioada,,dar.,dupa cateva zile/saptamani nu au ezitat sa reapara,,daca puteti va rog,,,ceva tratament cat se poate de natral...pupii:*

dragos

acum 11 ani

gasesti o multime de sfaturi si indicatii pe net insa nu este nici macar unul care sa te scape definitiv de aceasta problema .
Singura solutie este timpul.......:*

eli

acum 11 ani

eu am problema din clasa 5 dar ,dupaia nu am mai avut dar o prietena de am ea se pisa si pe uram se da pe fata si nu mai are deloc noroc http://www.facebook.com/afaceriromania.eu/app_353766048069368

Hrubaru Roxana

acum 10 ani

Eu am avut probleme cu acnee de foarte mica, pana la varsta de 28 de ani .

Am reusit sa scap de ea dupa ce am fost la un doctor dermatolog, care mi-a dat ca tratament creme pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Dupa cateva folosiri a cremelor de acnee, cosurile si punctele negre au inceput sa se usuce, si incet incet am scapat de toata acnee.

Medicul mi-a zis sa schimb, sapunul normal cu un sapun pe baza de ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation, pentru a controla excesul de sebum.

Carmen

acum 9 ani

Cu cateva luni in urma am inceput si eu acest tratament natural antiancee cu ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation si as vrea sa zic ca e foarte eficiente.
Eu de la ei am folosit aceste produse dimineata si seara si ma refer la o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee.
Va recomand sa le cautati..sanatate