comportament ciudat

Depresie

Postata de ktm cu 12 ani in urma.

buna ziua,

sotul meu este intr-o situatie mai mult decat critica, de aproape 6 luni se poarta foarte ciudat, este foarte nervos si manios, ma ameninta cu moartea la fiecare cearta, a inceput sa aiba ticuri si obiceiuri repetitive: plescaie din gura, isi trage nasul, face dus in fiecare zi si chiar de 2 ori pe zi daca ar putea, isi spala papucii in fiecare zi chiar si la 12 noaptea, iar de 2 zile asculta aceeasi melodie la nesfarsit indiferent unde este, o are inregistrata peste tot si o asculta chiar si cand face dus. Daca se supara incepe sa injure si sa aiba un limbaj mai mult decat porcos, nu poate dormi noaptea, este foarte agitat si orice incercare de a avea o discutie cu el s-a sfarsit cu plecarea lui de acasa. Aveti idee ce ar putea fi? Am impresia ca e mai mult decat o depresie.

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Probabil debutul unei boli psihice sau ar mai putea fi o tumora cerebrala. Este necesar sa il duceti la o sectie de neuropsihiatrie, eventual in urgenta (se poate chema salvarea si interna chiar impotriva vointei lui). Daca sunteti din Bucuresti, mergeti cu el la Obregia.

boticul

acum 12 ani

La consumul de droguri te ai gandit?

ktm

acum 12 ani

Multumesc pentru sugestii.
Din pacate i-am gasit doua pliculete de plante etnobotanice in rucsac. Acum totul are o explicatie si nu stiu ce sa fac mai departe. El a negat ca ar consuma asa ceva si nu am avut curaj sa-i spun ca i le-am gasit.

kindermysize

acum 12 ani

da i papucii scumpo