ce trebuie sa fac sa trec peste aceste stari?

Depresie

Postata de membru219430 cu 7 ani in urma.

buna ziua,ma numesc niculina si asi vrea va rog sa ma ajutati.de vreo daua luni de zile am niste stari care se manifesta astfel:din senin incep sa am o stare de tremurare,agitare,neliniste si intru intr-o panica si nustiu ce sa fac.am avut niste probleme in trecut care ...cred eu caci acum incep sa-si faca efectu .am observat ca de ceva timp si cand vreau sa plec undeva apar fiindu-mi frica sa plec ma ia o agitare si incep sa tremur .va rog spuneti-mi ce asi putea face si daca sar putea trata.am si probleme cu glanda tiroida .va multumesc frumos

Raspunsuri (2)

MembruMobileApp1470152403

acum 7 ani

Luati tratament pentru probleme ale tiroidei? E posibil sa fie din cauza aceasta. Mergeri la medicul endocrinolog.
Speranta si ajutor, incredere si liniste veti gasi alaturi de Dumnezeu. Cautati-L pe El si ajutorul Sau...

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 7 ani

Buna ziua,

Pentru tratarea tulburarilor de anxietate (atacul de panica, anxietate generalizata, fobii specifice, fobie sociala, timiditate, tulburarea obsesiv-compulsiva, stresul posttraumatic) aparute fara cauze medicale, psihoterapia cognitiv-comportamentala, la cabinet sau in varianta online, prezinta o eficienta semnificativa, demonstrata stiintific prin numeroase studii de specialitate.
Aceasta terapie invata pacientul cum sa reziste mai bine stresului vietii cotidiene, cum sa se relaxeze mai eficient, cum sa-si controleze starile emotionale si manifestarile mintii etc.
Informatii suplimentare puteti afla accesand link-ul:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/

Toate cele bune!

Psihoterapeut Gabriel Pirvan
Telefon: 0764.443.184
E-mail: [email protected]
Website: www.psihoutil.ro