ce se intampla cu mine?

Depresie

Postata de Adryan163211 cu 12 ani in urma.

Buna Ziua, in urma unor simptome ca stari de neliniste, tremurul mainilor mai ales la scriere, tremurul vocii, obosesc foarte repede. am probleme cu somnul cateodata am fost la neurolog si m-a trimis la RMN. La rmn nu a iesit nimic in neregula. credeti k pot avea ceva din punct de vedere psihologic? Mentionez k nu am o viata foarte frumoasa, am putini prieteni si mereu am fost o fire retrasa.

Raspunsuri (15)

eva40

acum 12 ani

Cred ca ar trebui sa vorbim la telefon,poti sa ma suni?
Eva Farcas

Adryan163211

acum 12 ani

V-as putea suna dar as prefera mai degraba o convorbire online pe skype : Macrowelder este id-ul sau messenger id [email protected]

Psiholog Liliana Puchea

acum 12 ani

Buna ziua
Sigur ca poate fi o problema psihologica As spune toate drumurile acolo duc in sensul ca ati fost la medic si nu exista o problema de ordin fizic, ba mai mult enumerati 3 factori(o viata nu foarte frumoasa, o fire mai retrasa si putini prieteni) care cu siguranta si-au pus amprenta asupra vietii psihologice intr-un anume fel
Sigur un proces psihoterapeutic ar ajuta ca lucrurile sa se schimbe

Liliana Puchea
Psihoterapie
Consiliere psihologica
Telefon 0722207760
Adresa cabinet Bucuresti, Bdul Natiunile Unite, nr.8, bl.104, sc.5, et.4, ap, 96
http://cabinetdepsihologiepuchealiliana.blogspot.com

Adryan163211

acum 12 ani

voi cauta un psiholog care lucreaza prin Cjas ca nu imi permit sa platesc terapia unuia privatizat si sunt platitor de asigurari medicale.nu stiu daca are spitalul municipal dar poate obtin o trimitere la Sapoca ceva si eventual o internare k nici de la servici nu pot absenta cum doresc

dorudopp

acum 12 ani

buna
psihologul este un vrajitor cu facultate pe la spiru haret. iti indicsa-ti faci analizele toate, mai ales hemoglobia si fierul si sa consulti medicul de familie si poate un psihiatru cu facultate de medicina.
o somutie si sa incepi sa faci sport, sa cunosti oameni, sa te plimbi prin parc sau la munte, sa mergi la teatru...etc
viata e scurta si trebuie sa fim veseli si optimisti. sigur o sa te faci bine.
sanatate...si veselie!
doru
[email protected]

Adryan163211

acum 12 ani

Stiti care e problema ? In Romania serviciile de Psihologie nu sunt asigurate medical. nu te poti duce decat la privatizat. am facut analizele de sange cand am fost initial la medicul de familie si am doar o mica anemie din cauza lipsei de FE dar a spus ca nu e ea de vina pentru simtpomele care le acuz eu.RMN cerebral care m-a pus sa il fac un neurolog este in regula. Habar nu am ce am pana la urma si nu stiu cui sa ma adresez. Un psiholog privatizat nu imi permit. Am un salariu minim pe economie xD

dorudopp

acum 12 ani

lasa psihologul.
daca urmezi ce ti-am spus eu si nu merge, iti platesc eu primasedintacu un psiholog.
sanatate,
doru

Adryan163211

acum 12 ani

Da, ai dreptate, sport fac la servici presupun k ajunge. locuiesc la casa, ma voi stradui sa le fac si pe celelalte cand am timp si daca pot. Multumesc pt sfaturi :)

Adryan163211

acum 12 ani

Doamna Eva Farcas incerca sa imi c***aa prin intermediul ei un produs anti bacterii si anti nu stiu ce germeni din intestinul subtire.Nu e mare lucru sa dai click pe profilul ei sa vezi k toate raspunsurile ei sunt de aceeasi natura. Incearca si ea sa faca un ban pe forumurile astea poate pune vreun fraier botu la p***aile ei. Rusine..

dorudopp

acum 12 ani

da asa este cu eva. le raspunde la toti de pe site...sau aproare. dar incearca si ea sa traiasca. problema este ca nu trebuie sa profiti de suferintele oamenilor.
iar tu daca stai la curte n-ai voie sa te strezezi deloc. umple fiecare zi cu ceva!
si gandeste mereu pozitiv...adic fii optimist.
cu bine,
doru

Tanti Eva

acum 12 ani

da, tanti Eva lucreaza pt. frima Calivita si "sfaturile" ei au de a face in mod direct cu c***aa acestor produse, caci probabil primeste comision de la fiecare produs c***aut.

Adryan163211

acum 12 ani

Oare este legata aceasta stare a mea de un ASLO care il am foarte mare de mic si nu l-am tratat? mai mi se pun niste carcei cateodata cand e frig afara sau poate fi ceva ORL? vreo infectie ceva de genu? desi am VSh 7.. poate cineva sa raspunda?

dorudopp

acum 12 ani

salut. de ce nu mergi la medicul de familie sa-ti dea un set de analize si eventual sa faci o internare de 3-4 zile ptr. un control complet. oricum aslo mare nu-i bun. eu nu am competenta in medicina
succes. dar ma voi interesa si eu.
cu bine,
dorur

Adryan163211

acum 12 ani

dak citeai toate posturile mele intelegeai k am fost initial la medicul de familie si mi-a dat sa fac un set de analize din care nu a rezultat mare lucru nu stiu dak vor vrea sa ma interneze pt analize sau ma vor trimite la alte analize ambulatoriu

dorudopp

acum 12 ani

am citit tot ce-ai scris, dar am uitat. normal medicul de familie trebuia sa-ti dea o trimitere.iti trimit niste raspunsuri de pe un forum, ai si o adresa de email. concluzia la prima citire este ca trebuie sa urmezi un regim de detoxifier si neaparat hipo sodat.
ne auzim si luptam.
doru

Am fost in aceiasi situatie cu a ta, am avut ASLO marit de la 17 ani pana anul trecut cand si-a revenit la normal fara o medicatie speciala, am tot 25 ani. Eu duceam infectia in gat, faceam foarte des diversi stafilococi. Acum am facut o infectie urinara si mi-a spus doctorul s-ar putea sa fie de la acest antecedent cu ASLO. Am facut si eu moldamin, stiu cum este, dar nu stiu sa-ti spun exact ce m-a ajutat si daca nu cumva infectia a migrat in alta parte. Mi-am schimbat regimul alimentar si vechile obiceiuri (fumat, fastfood) pentru ca am inceput sa am diverse probleme de sanatate, incearca o dezintoxicare a organismului si apoi o intarire a sistemului imunitar. Actioneaza asupra corpului in general, nu doar asupra efectului.
Sanatate si sper din tot sufletul sa scapi desi am inteles ca nu scapi niciodata definitiv desi nu mai apare ASLo marit.
Citeaza Raspunde healthy001662

48 mesaje
Membru din: 20/04/2009

Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 17:10

Buna ziua,
Asa cum scrie d-ra Vrijaya, trebuie sa-ti schimbi stilul de viata.
Actioneaza mai intai la o detoxifiere a organismului si apoi mergi pe diagnostic.
In primul rind este cazul sa reduci regimul salin consumat de obicei. Sarea retine apa in tesut si nu se mai produce detoxifierea.
Pentru detalii : [email protected]
Raporteaza