ce sa intamplat?

Depresie

Postata de danieladobrescu cu 8 ani in urma.

Buna seara,
am o problema foarte delicata,imi este destul de greu sa vorbesc despre asta sunt foarte speriata si confuza,brusc m am trezit ca toata lumea ma intreaba ce am patit,mi am revenit?apoi am inceput sa pun intrebari dc si cum?toti cei din jur care ma cunosc si cu care am indraznit sa vorbesc despre asta ma intreaba daca m am impacat cu fostul prieten,baiat care dupa o perioada de 2 ani a pus brusc punct relatiei fara explicatii si motive,o saptamana nu am mancat nimic nu puteam,nu dormeam,plangeam...eram atat de trista si dezamagita incat ma schimbat total asta din spusele prietenei mele pt ca eu nu imi aduc aminte,partea cea mai p***a este ca nu imi aduc aminte de el..sau de noi ..ma uit la poze si nu il recunosc.ma sperie foarte tare situatia asta pentru ca nu stiu ce sa intamplat cu mine.vreau sa cer ajutor sa imi amintesc,prietena mea mi aspus ca am suferit un soc foarte puternic.am trecut brusc de la o stare la alta dupa o zi pe alta..vreau sa stiu ce se sa intamplat cu mine si ce pot sa fac sa mi revin.

Raspunsuri (2)

Psih. Marina- Lucica Balea

acum 8 ani

Draga Daniela.
In unele situatii foarte traumatizante, creierul pur si simplu se protejeaza si refuza sa aduca in constient amintirile care i-ar provoca suferinta. Poate iti vei aduce aminte atunci cand vei fi pregatita sa faci fata situatiei. Pana atunci ai nevoie de interventie psihoterapeutica si bineinteles de sprijinul familiei.Daca doresti, te astept cu caldura la cabinet, pentru a pune capat acestei suferinte.
Cu drag,
Psih Marina-Lucica Balea

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Ceea ce descrii tu in cateva cuvinte trebuie detaliat, astfel incat sa intelegi ce s-a intamplat. Aici nu ai cum sau de unde sa primesti un raspuns edificator. Sigur ca este cel mai bine sa te adresezi unui psihoterapeut. Daca doresti sa discutam imi poti scrie la adresa de mail [email protected]
O seara placuta sa ai!