ce sa fac

Depresie

Postata de HBO. cu 12 ani in urma.

acum un an am inceput sa iau paxetin de 20 mg cate una pe zi. la inceput am luat si alprazolam de 0,5 cate jumatate de pastila. acum o luna jumatate trebuia sa merg la control dar medicul a plecat din tara si de aproximativ o luna iau jumatate de pastila de paxetin de 20 mg . in acest interval de o luna de cand iau numai jumatate de pastila in ultimele 2 zile m-am simtit m-ai ametit, ce ma sfatuiti

Raspunsuri (1)

amir

acum 10 ani

si eu iau paxetin 20mg cate 2 pastile pe zii , pt o asa zisa fobie sociala , si la fel ca si tine de la reducerea dozei cateva zile m-am simtit putin ametit ,, dar o sa treaca ,, nu te speria e ceva normal cand reduci doza sa se intample asta ,, eu de exemplu iau o gura de alcool si nu mai ma ia ameteala :) dar nu stiu daca e recomanddat , pe mine ma ajuta ,, plus ca mi-am luat ceva naturist de la farmacie , emocalm si distonacalm si nu prea am probleme , totul e sa nu te gandesti ca nu e nik rau ,, oricum nu e bine sa intrerupi tratamentul decat treptat ,,