Ce sa fac?

Depresie

Postata de nms cu 13 ani in urma.

buna ziua! as dori sa ma ajutati la o problema de a mea.
de doua luni iau sertralina 100 mg/ 2 tablete/zi si 1tableta mirzaten seara.
medicul care mi-a prescris aceste medicamente e in concediu de boala ( aproape de-o luna si nu stiu cand se va reintoarce ) .V-as intreba ce sa fac, sa i-au mai departe cu acest dozaj .Am observat ca daca nu iau dozajul prescris nu ma simt bine .
va rog frumos un raspuns, multumesc

Raspunsuri (4)

vasi

acum 13 ani

continua tratamentul.Ia exact doza prescrisa.Doar un medic poate decide cind sa modifici duza dupa ce te consulta atent.

nms

acum 13 ani

MEDICUL MEU E INTERNAT IN SPITAL PT.OPERATIE LA INIMA , CINE STIE CAND VA PUTEA REVENI SA CONSULTE .NU PREA AM MODALITATE SA MA DUC LA ALT MEDIC.AS DORI MULT DACA SE POATE CA UN SPECIALIST SA-MI RASPUNDA .
MULTUMESC

violeta

acum 13 ani

daca doar de 2 luni iei tratamentul asta si te simti bine cu dozele amintite,continua cu el...in mod sigur nu este momentul sa reduci,chiar daca medicul nu era in concediu tot pe dozele astea mergea cel putin cateva luni,pana le reducea.....numai bine..

nms

acum 13 ani

multumesc pt.raspuns, intre timp m-am dus la medicul de familie si tot asa mi-a spus sa continu dozele prescrise .
V-as intreba daca este cineva care luase astfel de medicamente ? si daca dupa o perioada s-a putut lasa de ele. Mie frica ca n-o sa pot elimina cu totul medicamentele din viata mea.
astept raspuns !