Ce sa fac ? Heeelp urgent ?

Depresie

Postata de Utilizator11541876583 cu 5 ani in urma.

Salutare , am 23 de ani sunt baiat si dupa o relatie de 4 ani si de 3 stat impreuna , am ajuns rau de tot , sunt intr o depresie puternica de 3 luni si nu reusesc nici cum sa ma mai lupt cu mine , ce pot face fratilor?

Am incercat cu o alta relatie si tot degeaba , o vad pe ea , inteleg ca am gresit si s a dus totul , dar nu trece nimic , bag iarba zilnic , m am distrus cu totul ..
Nu mai am niciun fel de contact cu ea , nici in mediul online , nu mai stiu nimic de ea ..
O iubesc ca a fost virgina , a fost si este femeia visurilor mele , help ca nu stiu daca mai duc mult , daca la inceput mi se parea o gluma acum mi se pare totul distrus in jurul meu , ce pot face? .

Simt ca viata mea nu mai are rost si orice fac e despre ea , ea are 25 de ani , si e la facultate acum , nu stiu daca are pe altcineva , nu stiu nimic despre ea .

Ba , daca e cineva care ma poate scoate din asta , ii raman dator .

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna seara. Tu esti singurul care stie "drumul inapoi"; iti recomand sa faci psihoterapie cognitiv-comportamentala, ceea ce te va ajuta nu doar "sa te scoti din asta", ci si sa te cunosti mai bine si sa iti schimbi modul de abordare a vietii. Daca doresti sa discutam, ma poti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!