Ce are fratele meu de 22 de ani care doarme de 4 ani pana la ora 18.00 si noaptea se activeaza?

Depresie

Postata de TeodorD cu un an in urma.

De cativa ani, fratele meu doarme mai toata ziua si cand se face seara organismul incepe sa functioneze si iese pe strazi. Nu e ca si cum ar avea de lucru ca un om care lucreaza in perioada noptii. Mi se pare ca refuza ziua, familia, zgomotul si agitatia din timpul zilei. Am observat ca mainile lui tremura usor in unele situatii.

Cunosc oameni si am scapat si eu controlul pentru o perioada de maxim cateva luni. La el insa este vorba de ani si e vizibil ca va continua asa. Sper sa primesp***andrumare sa vad ce pot face cu el, multumesc!

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Bună ziua, dacă ar fi fost mai mic l-ați fi luat de mînă să-l duceți la psihoterapeut – la vârsta pe care o are nu mai puteți face acest lucru, decât cu acordul lui. Convinge ți-l să se adreseze unui psiholog specializat în psihoterapie cognitiv comportamentala! Toate cele bune!