ce ar putea fi?

Depresie

Postata de bby_h cu 12 ani in urma.

Buna,
Prietenul meu sufera de o anumita afectiune a creierului, de aproximativ 15 ani, pe parcursul acestora a fost diagnosticat cu mai multe tipuri de afectiuni cum ar fi: schizofrenie paranoida, tulburare bipolara, ceva tip de psihoza, iar ultima a fost tulburare schizoafectiva. Simptomele pe care le are sunt: insomniile, ochiul stang ramane fix,nu poate clipi, il doare coloana, ii e greu sa se miste, iar cateodata mai are stari depresive-plange, nu are stari delirante sau sa fie agresiv. Mi se pare ciudat faptul ca i-au tot schimbat diagnosticul, iar din simptomele pe care le are nu se prea aseamana destul de mult cu cele pe care ar trebui sa le aiba daca ar avea unul dintre diagnosticele de mai sus. Au fost puse corect aceste diagnostice?

Raspunsuri (7)

Medic homeopat

acum 12 ani

Trebuie sa mearga la un medic homeopat bun, medicina clasica este impotenta la astfel de afectiuni.
Va recomand Fundati Similimum, sau Dr. Ileana Rindasu in Bucuresti, Dr. Adrian Receanu in Iasi.

bby_h

acum 12 ani

Multumesc de raspuns.
Totusi nu inteleg de ce au tot schimbat diagnosticul.Poate sa imi raspunda cineva?

bby_h

acum 12 ani

Multumesc de raspuns.
Totusi nu inteleg de ce au tot schimbat diagnosticul.Poate sa imi raspunda cineva?

bby_h

acum 12 ani

Multumesc de raspuns.
Totusi nu inteleg de ce au tot schimbat diagnosticul.Poate sa imi raspunda cineva?

Liviu

acum 12 ani

Da. Din descrierea dumneavoastra si fara a pune la indoiala competenta medicului/medicilor care au bajbait timp de 15 ani in cautarea diagnosticului, cel mai probabil este vorba despre o depresie mascata - al carei principal simptom este durerea; insomnia s.a. Insa, aceasta presupunere a mea este doar o ipoteza pe care o puteti verifica relativ usor - cu informatiile pe care le aveti pana in prezent, impreuna cu cele pe care le puteti gasi chiar si pe net, cu privire la aceasta tulburare destul de dificil de diagnosticat chiar si de specialisti. Pentru ca daca nu stii ce cauti, n-ai cum sa gasesti. Dar acum stiti.

et elena

acum 11 ani

putem lua legatura intr-un fel? puteti sa imi lasati o adresa de e-mail?

bby_h

acum 11 ani

[email protected]