carte

Depresie

Postata de popa40118952 cu 11 ani in urma.

e buna cartea "invinge depresia si ia-ti viata inapoi "?as vrea sa-mi raspunda cineva care a citit-o,nu autorii cartii.e cam scum dar daca merita o comand.am fost la psiholog m-a jumulit de bani si nu am vazut nici un rezultat in afara de faptul ca mi-a golit portofelul(asta nu inseamna ca toti psihologii sint la fel,poate sint si buni).sincer mai bine imi fac iesirile cu prietenii dar nu pot sa-i intreb pe ei de carte pt ca mi-am pus o masca vesela si nu stie nimeni ca am depresie stiu doar,medicul,psihologul si familia.

Raspunsuri (5)

Naturopat Claudia

acum 11 ani

O metoda mai buna (pentru a rezolva probleme de depresie) decat cea rationala este cea energetica. V''as putea ajuta eu. Am ajutat deja cateva persoane sa depaseasca aceasta stare in mai putin de 2 luni prin terapii si tratamente neinvazi cu baza in medicina traditionala chinezeasca. Putem colabora pe adresa de e''mail [email protected].
Ca sa intelegeti ca stiu despre ce e vorba pot sa va spun a ori e pe un fond de oboseala puternica, ori in urma unor stari de panica si nemultumire mai pronuntata ori in urma unui conflict afectiv sa a unei suprasolicitari prin munca. Aceste exagerari golesc energeti si duc la boli de ficat si fiere si te golesc si produc blocaje energetice. Multe stari de depresie sunt provocate de aceste lucruri. Nu vreau sa imi fac publicitate... vreau doar sa va pot ajuta. In cazul in care sunteti dispus sa discutam mai detaliat astept sa imi scrieti pe e-mail. Numai bine

popa40118952

acum 11 ani

putem vorbi pe mail :).dar as dori si ceva informatii despre carte daca a auzit cineva de ea

Psiholog Jeni Chiriac

acum 11 ani

Cartea se poate dovedi foarte utila - insa va rog sa evitati pe viitor sa faceti afirmatii ce pot prejudicia imaginea psihologilor. Nimeni nu va jumulit de bani, cand ati facut programarea, probabil ca vi s-a comunicat de catre colegul sau colega mea tariful pe care il are pe consultatie. In plus, in depresii, anxietati - efortul este unul comun/mutual 0 dvs si psihologul cu care lucrati.
Catre d-na terapeut de medicina alternativa - dupa cum bine stiti si dvs si psihologii sunteti complementari, putandu-va potenta reciproc in demersul terapeutic. In plus, psihologii lucreza si emotional si spiritual, deci si energetic cu anumite limite, nu numai rational - evitati pe viitor afirmatii evaluative. E important sa ne respectam reciproc competentele

nicoleta

acum 10 ani

ma numesc nicoleta si sufar de depredie de 7 ani...am obosit credeti-ma.nu mai pot lupta cu o asmenea boala.am ajuns la capatul puterilor si imi e teama de ce va urma.va rog din suflet daca ma poate ajuta cineva sa imi spuna ce pot face.am lasat tratamentul pt ca nu mai suport sa fac totul dupa cum vrea tratamentul si pe deasupra nu ma simt nici bine cand iau medicamente...am obosit ....va rog vreau un sfat cine poate sa mi-l dea.

nicoleta

acum 10 ani

ma numesc nicoleta si sufar de depredie de 7 ani...am obosit credeti-ma.nu mai pot lupta cu o asmenea boala.am ajuns la capatul puterilor si imi e teama de ce va urma.va rog din suflet daca ma poate ajuta cineva sa imi spuna ce pot face.am lasat tratamentul pt ca nu mai suport sa fac totul dupa cum vrea tratamentul si pe deasupra nu ma simt nici bine cand iau medicamente...am obosit ....va rog vreau un sfat cine poate sa mi-l dea.