Care sunt complicațiile netratarii la timp în caz de andropauza ?

Depresie

Postata de MembruMobileAppandreeea97 cu 6 ani in urma.

Tatăl meu in varsta de 56 are o problema de sănătate. Din iarna asta se confrunta cu niște stări inexplicabile : temeri, se trezește dimineața nu știe încotro so ia pana sa se dezmeticească bn, FRica de ninsoare ca va trebui sa stea prin frig la dezapezit la serviciu și îi chemau și de la 4-5 dimineața...bufeuri...A slăbit. ..Acum mai nou tremur la mâini. .s a confruntat cn cu problema aceasta? Multumesc

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna ziua. In primul rand trebuie excluse cauzele fizice, deci va recomand sa il duceti la neurolog (BUN!), eventual RMN, analize de sange, radiografie pulmonara si tot ce mai poate recomanda un medic care hotaraste un traseu de investigatie. Daca totul este in ordine, recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala. Daca doriti, ma puteti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!