caderi nervoase

Depresie

Postata de andreea920207 cu 12 ani in urma.

buna ziua, am 19 ani si de ceva timp ma confrunt cu caderi nervoase, stari de stres si nevroza.. incerc de mult sa ma schimb, dar in momentul in care ma enervez din orice nu ma pot controla.. partenerul , familia mea sunt disperati.. ei nu inteleg de ce sunt asa, si nici eu nu inteleg..se poate trata? cum? mentionez k in momentul in care ma enervez bataile inimii sunt rapide si tremur, iar consecintele sunt bataia , pumnii pe care ii impart persoanei cu care locuiesc, trantesc, injur, urlu.. va multumesc

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 12 ani

Ar fi excelenta o psihoterapie care te va ajuta sa intelegi de ce ai acesta stari si cum le poti face fata intr-un mod mai putin violent.

andreea920207

acum 12 ani

am fost doar la psiholog ...bineinteles, fara nici un rezultat..

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Sari

acum 12 ani

Poate ai si multe probleme, esti solicitata din multe parti. Scrieti-le pe hartie si vezi daca cei din familie mai pot sa le preia, sa iti mai usureze povara.
Apoi rezerva-ti timp si pentru tine, ceva sport, meditatii, inot, ce iti place mai mult,
ceva hobby-uri, pictura, dans, muzica, macar o ora pe saptamana.Mananca tot ce este verde, te va linisti, iti va da putere sa treci si peste aceasta faza din viata ta.
Cauta si tinctura de dragaica, la naturisti.Cauta-ti prioritatile, poate nu le ai clare in mintea ta, si de aici vin toate. Poti cauta si un alt psiholog, poate unul cu care sa poti comunica si sa te intelegi, undeva este poate la tine o lipsa de comunicare, ce te irita.
mergi si la biserica sa lasi Divinitatea sa te ajute.

andreea920207

acum 12 ani

multumesc , sari , pt sfaturi si ganduri pozitive :)

andreil

acum 12 ani

Remediile Bach te pot ajuta si sunt usor de prescris, ti le poti identifica si singura. Cauta pe internet remedii florale Bach.
Si un medic homeopat bun te poate ajuta de asemenea.