Buna ziua

Depresie

Postata de rosadirugiada cu 12 ani in urma.

Buna ziua, am 23 de ani sunt despartita si am un copil de 3 ani. In urma cu vreo luna m-am despartit de un baiat cu care am stat timp de 10 luni. el spunea ca ma iubeste si ca stam bine impreuna dar sigur daca o sa ne mutam impreuna o sa ne despartim si frica lui era ca o sa ne certam din cauza copilului meu. Alt motiv pt care ne-am despartit sunt minciunile care el mi le spunea inclusiv mergand cu alte fete. Sincer sa va spun am cam plus suflet la el dar stiu ca nu este pentru mine. Sunt foarte trista si nelinistita ma gandesc mereu oare cu cine ii, oare unde ii si ce face. Nu pot dormi noptea si nu prea mananc. Ce ma sfatuiti sa fac pt a nu ma mai gandi la el? Cum ma pot calma spiritual? Exista vreun exercitiu de relaxare sau vreun ceai care ma poate ajuta? Va multumesc anticipat. Daniela

Raspunsuri (8)

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Daniela ,cel mai bine este sa mergi la un psiholog

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

din pacate pentru astfel de probleme nu exista ceaiuri minune sau medicamente, atat timp cat nu intelegeti cu adevarat situatia, pana nu acceptati ce s-a intamplat, calmantele vor avea un efect scazut si temporar. cel mai indicat este sa apelati la un psiholog in cazul in care simtiti ca situatia va depaseste.

va urez o zi buna

Daniela

acum 12 ani

Va multumesc pentru raspuns! O zi buna si dumneavostra!

mary

acum 12 ani

draga ai doar 23 de ani ai timp sa-ti refaci viata cu un om care te merita care sa-ti iubeasca si copilul ,dar nu lasa timpul sa treaca peste tine ,fii optimista roaga-te la d-zeu sa-ti dea soarta buna pt ca pt multe femei a doua casnicie a fost un succes .mult noroc

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Daniela

acum 12 ani

asa este ai dreptate, acum trec printr-o perioada un pik mai dificila. Si eu imi spun tot timpul ca am doar 23 de ani si ca mai am timp o gramada sa imi refac o viata dar eu ma gandesc mereu la unele chestii si nu reusesc decat sa imi fac rau singura. Ii multumesc la D-zeu ca imi da forta necesara pt copilul meu, nu vreau ca lui sa ii lipseasca afectul sau joaca cu mine. Stiu ca va trece si asta cu un pic de sacrificiu din partea mea! Multumesc pentru raspuns! Mult noroc si dvs.! :)

mary

acum 12 ani

da asa este pt copilul tau trebuie sa te echilibrezi ca sa creasca frumos ,sa nu te izolezi sa ti legatura cu prietenii apropiati sa iesi de cate ori ai ocazia la un spectacol ,in parc ,intr-o excursie la munte deci sa ai activitati care sa te binedispuna sa nu iti dispara cheful de viata si sa nu te mai gandesti la acel baiat cu care ai stat 10 luni pt ca mai exista si alti baieti buni toata chestia este sa gasesti un barbat responsabil care sa te respecte si sa te faca fericita dar sa nu te astepti ca stand in casa o sa te caute el .mult succes .

lary

acum 12 ani

Stiu ca este ff greu...am trecut prin astfel de momente si am suferit mult....si ai mare grija daca ai fetita...sa sti sa alegi omul potrivit...pentru ca va creste si....ai de facut un pas f important in viata ta....sa te rogi la Bunul Dumnezeu sa fie bine....