buna ziua!!!vreau sa scap de o depresie din dragoste

Depresie

Postata de alex93 cu 11 ani in urma.

salut sunt alex 19 ani.am o iubita suntem impreuna de 1an si jumatate si stam in aceeasi casa de 1an si am aflat ca ma inselat cu un alt baiat si apoi sa certat cu el si a venit tot la mine dar pe mine ma rod toate gandurile rele si imi vin in cap multe imagini...ea vine la mine si imi zice ca ma iubeste eu nu stiu ce sa cred.o iubesc enorm dar mie greu sa trec peste toate nu stiu ce sa mai fac am avut in cap si ganduri de suicid si gandurile nu imi pot disparea ce sa fac....?????

Raspunsuri (1)

Nefertiti

acum 11 ani

vad ca la intrebarea ta nu ai primit nici un raspuns. intamplator ma aflu pe aici si as vrea sa iti raspund. macar cateva randuri sa iti scriu. stiu prin ce treci, nu am fost inselata insa imi pot imagina ce simti tu.nu are rost sa suferi atat, undeva am citit pe net ca SINUCIDEREA ESTE O REZOLVARE PERMANENTA PENTRU NISTE PROBLEME TEMPORARE, asa ca te intreb, se merita? eu zic ca nu. traieste-ti viata, esti tanar, daca nu va fi ea, vor fi alte fete, care iti vor fi loiale,nu ca ea. fii optimist te rog.hai fruntea sus. sa auzim de bine.